ایرادات کارتریج

 • اتمام زود هنگام کارتریج

  میبایست صفحات پرینت شده بررسی گردد. در برخی موارد، پوشش جوهر روی صفحات بسیار زیاد است و باعث میشود میزان بیشتری از مواد داخل کارتریج برای پرینت مصرف شود. در نتیجه، تعداد صفحات پرینت شده کمتر از تعدادی است که کارخانه تولیدکننده کارتریج اعلام کرده است. برخی مراکز غیرمجاز و نامعتبر نیز شارژ کارتریج را بدرستی انجام نمیدهند این امر باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای کارتریج و پرینتر می گردد. در  کارتریج های طرح (غیر اورجینال) نیز ممکن است کارتریج بصورت کامل شارژ نگردد و همین امر باعث کاهش تعداد برگ پرینت شده میگردد.

 • دلیل ارور کارتریج چیست؟

  چیپست موجود در کارتریج معیوب شده است.

 • چرا هنگام چاپ، روی کاغذ خط ممتد می افتد؟

  مشکل از قطعات داخلی کارتریج می باشد.

 • کارتریج در دستگاه کالیبره نمی شود.

  در برخی موارد ایراد در چیپست باعث بوجود آمدن این مشکل می گردد.

  در برخی موارد نیز ممکن است کاست معیوب باشد.

 • پرینتر کارتریج را نمیشناسد.

  چیپست کارتریج معیوب است.

 • تفاوت کارتریج اورجینال و غیر اورجینال (طرح) در چیست؟

  تفاوت در کارتریج های اورجینال و غیر اورجینال در چند مورد می باشد. زمانیکه نیاز به چاپ تصاویر گرافیکی و حرفه ای دارید و کیفیت چاپ برای شما بسیار اهمیت دارد، باید از کارتریج های اورجینال استفاده کنید. چرا که مواد مصرفی با کیفیت بالایی دارند و خروجی مطلوبی می دهند. اما کارتریج های طرح، کیفیت کارتریج های اورجینال را ندارند. همچنین کارتریج های اصل قابلیت شارژ تا حداقل ۲ یا ۳ بار را دارند با توجه به اینکه در این شرایط کیفیت این کارتریج ها تا حدودی همچنان حفظ می شود، اما کارتریج های طرح به ندرت قابلیت شارژ مجدد را دارند و در مواردی که شارژ می شوند، از لحاظ کیفیت چاپ نامطلوب و گاهی غیر قابل استفاده می شوند. آسیبی که کارتریج های طرح به قطعات دستگاه وارد می کنند نیز بیشتر خواهد بود.

 • کدام مقرون به صرفه ترند، کارتریج اورجینال یا غیر اورجینال؟

  با توجه به کیفیت ساخت مطلوب و دوام بالای قطعات استفاده شده در کارتریج های اورجینال استفاده از این کارتریج در مقایسه با کارتریج های غیر اورجینال اقتصادی تر است. چراکه مرغوب بودن مواد مصرفی در دستگاه پرینتر شما باعث می شود عمر و کارایی دستگاه به مراتب بیشتر شود و آسیب های احتمالی ای که ممکن است به دستگاه شما وارد شود کمتر خواهد شد بنابراین در مواردی که می خواهید خروجی ای با کیفیت بالا داشته باشید بهتر است از کارتریج اصل استفاده کنید. در مقابل استفاده از کارتریج های طرح در مواردی که کیفیت در پرینت برای شما اولویت ندارد استفاده می شود

 • آیا کارتریج های جوهرافشان شارژ می شوند؟

  این کار با ایجاد یک سوراخ روی مخزن و تزریق جوهر انجام پذیر است و تخصص زیادی نیاز ندارد. شارژ کارتریج جوهرافشان توسط افراد غیر متخصص نیز می تواند انجام شود.

 • آیا می توانیم از طریق پیک کارتریج خود را شارژ کنیم؟

  بله. می توانید کارتریج را با پیک ارسال کنید و سپس با همان پیک برای شما عودت داده می شود. چنانچه زمان شارژ طولانی شود کارتریج شما با پیک دیگری تحویل داده می شود.

 • چیپست کارتریج چیست؟

  چیپست قطعه ای الکترونیکی بر روی تقریبا تمام کارتریج های لیزری اچ پی و کانن است که وظیفه آن ذخیره تعداد پرینت ها و اعلام کم شدن پودر یا اتمام آن به دستگاه می باشد.
  این قطعه درکی از میزان پودر موجود در مخزن کارتریج یا وضعیت فیزیکی آن نداشته و درضمن هیچ عملیات پردازشی نیز درون خود انجام نمی دهد.
  در واقع برای کارتریج پرینتر یا دستگاه چند کاره شما حدی از نظر تعداد صفحات قابل پرینت در نظر گرفته شده که این حد در نرم افزار دستگاه نیز ذکر شده است. در نتیجه نرم افزار دستگاه بعد از هر پرینت با محاسبه اندازه کاغذ و مقدار پودر جایگذاری شده بر روی آن, میزان پودر باقی مانده را تخمین می زند.
  این تخمین یا درصد پیش بینی شده درون حافظه ای (چیپست) که بر روی کارتریج است ذخیره می شود تا برای استفاده بعدی در هر پرینتر مشابه دیگری قابل استناد باشد.
  زمانی که پرینتر به این نتیجه رسید که پودر داخل کارتریج تمام شده است, اطلاعات درون چیپست تغییر کرده تا از این به بعد به دستگاه اعلام کند که عمر این کارتریج تمام شده و نیاز به تعویض دارد.
  درست در این مرحله است که کاربران ایرانی اقدام به شارژ مجدد کارتریج می کنند. اما شارژ کارتریج در واقع اصطلاحی است که برای ریختن پودر درون آن استفاده می شود و ربطی به چیپست آن ندارد.
  پس می توان انتظار داشت که بعد از اینکه کارتریج فابریک دستگاه خود را به اتمام رساندید, با خطاهایی مانند cartridge used, very low یا replace cartridg در نمایشگر کامپیوتر, نمایشگر دستگاه یا نشانگر های پنل کنترل مواجه شوید.

 • مشکل خط انداختن کارتریج پرینتر از چیست؟

  خط افتادن روی پرینت، از نشانه های خرابی درام و یا فوم رول کارتریج است. در اینصورت، باید کارتریج تعویض شود و مجددا پرینت گرفته شود. اگر کماکان مشکل خط انداختن باقی بود، ممکن است ایراد از پرینتر باشد. در اینصورت با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

hp 12A cartridge toner

پاسخ پرسش خود را نیافتید؟

پرسش خود را مطرح کنید و در اسرع وقت پاسخ خود را بیابید