پرينتر چندکاره

دستگاه پرینتر چند کاره ترکیبی از پرینتر، فتوکپی، اسکنر و گاهی فکس می باشد

  • پرینتر های چند کاره منفرد یا خانگی

    می تواند به یک کامپیوتر وصل شود و بیشتر، کاربران شخصی از آن استفاده می کنند. این پرینترها مخصوص کارهای کم حجم هستند و هزینه هر صفحه پرینت شده نسبتا بالاست. سرعت چاپ این پرینترها بطور متوسط بین ۶ تا ۲۵ صفحه در هر دقیقه می باشد و برخی از این نوع پرینترها توانایی پرینت اسناد ذخیره شده در دوربین های دیجیتال، کارت های حافظه و همچنین چاپ مستقیم از اسکنر نیز دارند.

  • پرینترهای شبکه

    این پرینترها توانایی پرینت با سرعت بالا و نیز پرینت با حجم بالا را دارند. این نوع پرینترها معمولا از طریق شبکه برای استفاده بسیاری از کاربران به اشتراک گذاشته می شوند و قادر به پرینت با سرعت ۴۵ تا ۱۰۰ صفحه در دقیقه هستند.

پرینتر چندکاره اچ پی

پرینتر های چند کاره جوهری

این پرینترها از رنگ مایع استفاده می کنند وبا پاشیدن قطرات رنگ بر روی کاغذ باعث ایجاد شکل مورد نظر می شوند. این پرینترها قیمت ارزانتری نسبت به سایر پرینترهای لیزری مشابه دارند و معمولا برای چاپ عکس کاربرد دارند. در تیراژ تکثیر بالا به صرفه نیستند زیرا تعداد برگ خروجی در دقیقه آنها بسیار کمتر از چاپگرهای لیزری است.

چندکاره اچ پی پرینتر اسکنر فکس کپی سیاه سفید و رنگی

پرینتر های چند کاره لیزری

پرینتر های چند کاره لیزری، از پرینترهای جوهری گرانتر هستند اما نسبت به پرینترهای جوهری از نظر سرعت چاپ و همچنین کارتریج ها مقرون به صرفه تر می باشند. این پرینترها، برای چاپ از پودری بنام تونر استفاده می کنند که عمر طولانی تری نسبت به جوهر دارد.

پرینتر چندکاره اچ پی

نوعی از پرینترهای چندکاره در بازار موجود است که علاوه بر اسکن و کپی و پرینت، فکس نیز ارسال و دریافت می کند که به این نوع پرینتر، چندکاره یا مولتی فانکشن نیز گفته می شود.